Impressieverslag ABC Night: Doloris en Jibia
Maandag 13 januari maakte de Academic Business Club zich klaar voor de vierde ABC Night. Een atypische Night georganiseerd door en bij Rabobank Tilburg. Buiten het feit dat de organisatie anders was dan normaalgesproken, waren er vooral uitzonderlijke verhalen. Eerst werden de aanwezigen verrast en “gecoacht” door Stijn Valkenburg van Jibia. Vervolgens werden zij geïnspireerd door Joep van Gorp, met het eerste unieke en niet concrete project aanwezig bij ABC, genaamd Doloris.
Jibia
‘Waarom wij niet het nieuwe Facebook zijn geworden.’ Daar begon Stijn zijn verhaal mee. Jibia, dat in 2017 is opgericht, heeft de afgelopen zomer zijn liquidatie ingediend. Het bedrijf was ontstaan vanuit de missie dat elk persoon opnieuw controle krijgt over eigen data. Het bestuur dacht aan alles te hebben voldaan. Ze bestonden uit een goed team en ze hadden investeerders, grote partners, een duidelijke visie, een markt en klanten. Toch hadden ze gefaald… Stijn heeft de valkuilen waren hij met zijn collega’s is ingelopen gedeeld en daar kwamen een aantal tips uit;
- focus;
- zoek advies;
- zorg goed voor jezelf en het team.
Jibia had de koppen bij elkaar gestoken na het verliezen van een grote klant. Uiteindelijk concludeerden ze dat de cijfers niet overeen kwamen met de gewenste groei en besloten ze ermee te stoppen. Ze belden alle klanten om de situatie uit te leggen en toe te geven dat ze de visie niet meer voor zich zagen. Het team is inmiddels verdeeld over andere start-ups en bedrijven.
Stijn’s laatste tip: ‘Onderschat je eigen waarde van de tijd die je in het bedrijf steekt niet.’
Doloris
Joep van Gorp wil mensen iets moois meegeven. In Berlijn raakte hij geïnspireerd door een surrealistische wereld. Toen dit idee ontstond is hij met zijn omgeving gaan praten. Dit kan gezien worden als een groot marktonderzoek. Zo heeft hij mensen met verschillende kennisvelden aan zich weten te koppelen en is het balletje gaan rollen. Met zijn goede team en de juiste mensen op de juiste plek kon Joep het unieke product opstarten. Inmiddels is het 5 a 6 jaar later en opende Doloris in mei 2019 haar deuren.
Net als Stijn vertelde Joep dat geld geen blokkade is. Alleen moet je er wel aan zien te komen. Dat was het lastige aan dit project en daarom heeft hij voor Tilburg gekozen. In Tilburg was funding mogelijk, doordat de stad nog geen strakke identiteit had en hier wel naar op zoek was.
Om dit uitzonderlijke project tot dusver te hebben kunnen realiseren heeft Joep veel petjes op gehad om zo alles aan elkaar te lijmen. Inmiddels heeft Doloris al 41.000 bezoekers